Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zdrowa Integracja
10-12-2015

Zdrowa Integracja

Data wydarzenia: 10-12-2015

W dniach 7 i 8 grudnia 2015 r. uczestnicy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy w Drawsku Pomorskim oraz dwie grupy pięciolatków z Przedszkola w Drawsku Pomorskim w ramach warsztatów „Razem po Zdrowie” miały po raz drugi okazję przeżyć wspólną kulinarną przygodę.

Głównym celem warsztatów była integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem oraz rozwijanie aktywności społecznej. Tym razem warsztaty polegały na wspólnym pieczeniu i dekorowaniu świątecznych, zdrowych smakołyków- pierniczków, babeczek i ciasteczek.

Dzieci wspólnie z podopiecznymi Ośrodka ugniatały, wałkowały, wycinały bożonarodzeniowe kształty, a następnie po wypieczeniu zdobili ciastka i babeczki. Było smacznie, wesoło, a przede wszystkim panowała przyjazna atmosfera, na czym bardzo zależało stowarzyszeniu “FILAR”- organizatorowi warsztatów.

Jak podkreśliła Prezes stowarzyszenia Urszula Bolewicz, wspólne zajęcia przyczyniają się do kształtowania pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych i budują od najmłodszych lat przyjazny klimat dla integracji.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Za pozyskane fundusze zakupiono sprzęt na wyposażenie pracowni kulinarnej Ośrodka oraz niezbędne materiały do przeprowadzenia warsztatów, za co uczestnicy i pracownicy Ośrodka serdecznie dziękują stowarzyszeniu.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona