Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Uczennica na językach
11-12-2015

Uczennica na językach

Data wydarzenia: 11-12-2015

Kinga Maciejewska z LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu znalazła się w gronie finalistów VIII ogólnopolskiego konkursu na niemieckojęzyczną kartkę z pamiętnika „Tag für Tag”, organizowanego przez Szkołę Języków Obcych Glossa.

Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do prowadzenia codziennych notatek w języku niemieckim i tym samym używanie tego języka na co dzień, także poza murami szkoły.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie opisać kilka dni ze swojego życia, lub stworzyć i opisać przygody fikcyjnego bohatera. Finalistka przedstawiła interesującą historię dwojga młodych ludzi, którzy przypadkiem poznali się na stoku narciarskim.

Kinga jest uczennicą klasy II LO o profilu językowo-humanistycznym, uczy się języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym, aktywnie wspiera działania szkoły w ramach współpracy z międzynarodową organizacją „Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży”, a w tym roku szkolnym będzie uczestniczyć w wymianie młodzieży ze szkołą partnerską z Bad Gageberga.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona