Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

„KONTRAST” W PAŁACU
11-12-2015

„KONTRAST” W PAŁACU

Data wydarzenia: 11-12-2015

W dniach 7 - 11 grudnia 2015 r. odbyły się warsztaty dziennikarskie dla młodych adeptów pióra z „Kontrastu” - szkolnej gazety działającej przy kaliskim Liceum. Zajęcia miały miejsce w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim.

Redaktorzy przygotowywali wydanie grudniowego numeru miesięcznika. Ponadto młodzi redaktorzy poznawali tajniki pisania informacji, reportażu i felietonu. Brali udział w zajęciach praktycznych i teoretycznych, które służą podniesieniu ich umiejętności - wszystko pod czujnym okiem Tomasza Ogonowskiego, Dyrektora i producenta TVN24 w Szczecinie.

Uczniowie pracowali nad redakcją swoich tekstów z Aleksandrą Radecką, opiekunką szkolnego koła dziennikarskiego. Tematem wydania jest pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Gotowe materiały trafiły do rąk składających gazetę. Oni przygotowywali grafiki i „wlewali” zredagowane teksty do druku.

Z owocem tej twórczości - grudniowym wydaniem „Kontrastu” czytelnicy będą mogli zapoznać się w najbliższy poniedziałek, 14 grudnia 2015 r. Główne teksty będą także opublikowane 18 grudnia w „Głosie Koszalińskim”. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pomorskim młodzi dziennikarze pracowali w sali i pracowni internetowej Biblioteki Publicznej.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona