Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Z matematyką do Europy
14-12-2015

Z matematyką do Europy

Data wydarzenia: 14-12-2015

W czwartek, 10 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczno-Językowy o Puchar Starosty Drawskiego „Z matematyką do Europy.”

Uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu drawskiego (10 zespołów) zmagali się z zadaniami matematycznymi w języku angielskim. Pomysł na zorganizowanie konkursu łączącego w sobie dwie dziedziny - matematykę i język angielski ma na celu zachęcenie uczniów do poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie oraz kształtowania praktycznych umiejętności. Zadania matematyczne były zapisane w języku angielskim, co stanowiło ogromne wyzwanie dla uczestników.

I miejsce w kategorii klas trzecich zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim w składzie Monika Koszczyńska i Karoline Kurth. Miejsce II zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu - Sandra Pomian i Wojciech Matuszewski, natomiast III miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu  Pomorskim Katarzyna Sukiennik i Szymon Lisiecki.

W kategorii klas drugich - I miejsce zajęli uczniowie z ZSP w Złocieńcu Martyna Sewerynowicz i Maciej Kamiński, II miejsce Maciej Sadowski i Aleksander Rogalski oraz Maciej Kraska i Kacper Krzesłowski z ZSP w Drawsku Pomorskim, natomiast miejsce III  Karolina Wiśniewska i Monika Furman ZSP w Kaliszu Pomorskim.

W kategorii klas pierwszych miejsce I zdobyli Alicja Pawlak i Konrad Ganżumow z ZSP w Złocieńcu, II miejsce Anna Półgrabska i Magdalena Katuszonek z ZSP w Kaliszu Pomorskim.

Nagrodę główną w klasyfikacji ogólnej - Puchar Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego otrzymała drużyna z ZSP w Złocieńcu, II miejsce zdobyli uczniowie z ZSP w Drawsku Pomorskim, a III - uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim.

Nagrody, puchary oraz podziękowania dla młodzieży i ich nauczycieli wręczał Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz.

Starostwo Powiatowe oraz Nadleśnictwo Drawsko Pomorskie przekazało wsparcie finansowe na organizację konkursu i zakup nagród.

Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim Lidia Borzymowska oraz pomysłodawczynie takiej formuły konkursu - nauczyciel matematyki Mariola Puchalska i nauczyciel języka angielskiego Lidia Bernad-Raby.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona