Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Strażacka Wigilia
14-12-2015

Strażacka Wigilia

Data wydarzenia: 14-12-2015

W sobotę 12 grudnia 2015 r. w siedzibie OSP w Świerczynie odbyło się spotkanie opłatkowe Ochotniczych Straży Pożarnych RP z Powiatu Drawskiego. Władze powiatu reprezentowali Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Wicestarosta Jacek Kozłowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Marek Banaszek.

Uroczystemu spotkaniu przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego z OSP RP w Drawsku Pomorskim druh Jacek Żychliński. W pierwszej części spotkania podjęto uchwały w sprawie kampanii sprawozdawczo-wyborczej przed Zjazdem Oddziału Powiatowego z OSP RP w Drawsku Pomorskim.

Po części oficjalnej uroczystą kolację wigilijną rozpoczął kapelan ksiądz Krzysztof Mazur oraz ksiądz Michał Kollek. Następnie Starosta Drawski życzył przybyłym, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były czasem spędzonym w zdrowiu i radości oraz w rodzinnej atmosferze. Nie zapomniał również o podziękowaniach za rok pełen trudnej służby, życząc tym samym jak najmniej interwencji w nadchodzącym roku. Podczas wspólnej kolacji strażacy wspominali mijający rok. Podniosła atmosfera, podzielenie się opłatkiem na pewno wzmacnia więzi, które w codziennej służbie strażaka są bardzo potrzebne, aby jeszcze lepiej wypełniać misję niesienia pomocy innym. Starosta Drawski wyraził dumę z ciężkiej pracy Strażaków, którą wykonują w mistrzowski sposób, nie narzekając na trudności.

Ponadto, w spotkaniu wzięli udział także: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie bryg. Zbigniew Kwiatkowski, Komendant Powiatowy PSP w Drawsku Pomorskim mł. bryg. Robert Buszta, Naczelnik Wydziału Operacyjnego PSP w Drawsku Pomorskim kpt. Jarosław Nowicki, członkowie Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Drawsku Pomorskim, Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak, Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, Wójt Gminy Wierzchowo Jan Szewczyk, Wójt Gminy Ostrowice Wacław Micewski, Prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Drawskiego, reprezentant Weteranów OSP druh Lucjan Koc, Radni Gminy Wierzchowo oraz Członkowie Rady Sołeckiej Świerczyny.

Organizatorem spotkania, wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego z OSP RP w Drawsku Pom., była Ochotnicza Straż Pożarna w Świerczynie kierowana przez Prezesa druha Dariusza Zwierzyńskiego.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona