Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Prawie jak MasterChef
16-12-2015

Prawie jak MasterChef

Data wydarzenia: 16-12-2015

12.12.2015 r. w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim odbyło się zakończenie projektu „PWP Uczę się w praktyce”.

Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz, Dyrektor ZSP w Drawsku Pom. Lidia Borzymowska i Dyrektor PCKZiU Mirosław Piłatowski uczestniczyli w pokazie umiejętności praktycznych uczniów oraz wręczyli uczniom Certyfikaty.

Właśnie dobiegła końca trzecia edycja projektu, w którym uczniowie technikum hotelarskiego oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych przez 4 miesiące podwyższali swoją wiedzę i umiejętności zawodowe.

Podczas zajęć prowadzonych przez profesjonalnych trenerów zawodu młodzież z technikum żywienia uczyła się sztuki gotowania, przygotowania i podawania napojów, a młodzi hotelarze poznali kompleksową obsługę gościa hotelowego w trakcie jego pobytu. Wszyscy uczestnicy projektu brali udział w nauce języka angielskiego i niemieckiego, jak również poznali sztukę baristyczną, barmańską oraz zasady obsługi kelnerskiej konsumenta.

W listopadzie 10 uczniów w ramach projektu wyjechało na dwutygodniową praktykę zawodową do najlepszych restauracji i hoteli w Lipsku.

Kierownikami hotelu i restauracji ćwiczeniowej byli nauczyciele przedmiotów zawodowych Monika Gołąb, Mariola Kaliszan- Karpińska, Beata Kucharczyk oraz Zbigniew Juchnik.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona