Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Anioły dla dobrych wspomnień
21-12-2015

Anioły dla dobrych wspomnień

Data wydarzenia: 21-12-2015

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie przygotowali jasełka oraz uroczystą Wigilię. Aula drawskiej Placówki przy ulicy Seminaryjnej stała się miejscem spotkania ludzi, dla których działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną jest bardzo ważna.

 
W uroczystości uczestniczył m.in. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Członek Zarządu Powiatu Janina Jung, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim Violetta Kubik, a także Naczelnik Wydziału Oświaty Izabela Krężołek, Naczelnik Wydziału Remontów i Inwestycji Mirosław Szulist, przedstawiciel Policji w Drawsku Pomorskim Agnieszka Waszczyk, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice.
Wspólne kolędowanie poprzedziła wypowiedź Dyrektora ZPE-T w Bobrowie Krystiana Ignacaka, który przywitał zebranych gości i zaprosił do obejrzenia przygotowanych przez uczniów i nauczycieli jasełek. „W Tobie jest światło” - to hasło przewodnie przygotowanego przedstawienia. Piękna dekoracja i stroje oddawały atmosferę bożonarodzeniową. Występ urozmaicały piosenki świąteczne, kolędy i taneczne występy uczniów. Nad całością występu czuwały Bożena Matulewicz i Agnieszka Wiśniewska. Nie zabrakło również niespodzianek - spontaniczny występ jednego z najmłodszych wychowanków ZPE-T w Bobrowie zachwycił, co więcej, wzruszył publiczność i spotkał się z wielkim uznaniem.
Po części artystycznej głos zabrał Starosta S. Kuczyński. Podkreślił, że w dobie wirtualnej komunikacji i rozwijających się mass mediów ważne jest to, by dbać o takie spotkania, jak to. Wspólna Wigilia, wspólne kolędowania, czy łamanie się opłatkiem, umacniają więzi ludzkie. Pan S. Kuczyński nawiązał również do słów zaśpiewanej przez uczniów piosenki „On kocha nas takich jakimi jesteśmy”, by podkreślić, że wszystko co robimy, w co wkładamy całe nasze serca, jest dobre.
Przedstawiciel Rady Rodziców Sylwia Pałka, na ręce Dyrektora ZPET złożyła słodki upominek dla uczniów Placówki. Podziękowała również nauczycielom na wkład pracy i zaangażowanie w rozwój swoich uczniów. Po tak wielu miłych i życzliwych słowach przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, składanie sobie świątecznych życzeń. Wszyscy goście zostali obdarowani wykonanymi własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli - aniołami, które mają nieść dobre wspomnienia z tego wspaniałego spotkania.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona