Uczniowie Andersa wśród liderów województwa
21-12-2015

Uczniowie Andersa wśród liderów województwa

Data wydarzenia: 21-12-2015

Ruszyła IV edycja programu Lider Zachodniopomorski, koordynowana przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. W programie biorą udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu.

Są to: Weronika Dołżycka, Filip Wołyniec i Marcin Turalski. Filip z Marcinem do programu zostali zgłoszeni przez szkołę, a Weronika przez Młodzieżową Radę Miasta i Gminy Złocieniec. Uczestnicy, w cyklu pięciu spotkań warsztatowych odbywających się w Międzynarodowym Domu Studiów i Spotkań im. Dietricha Bonhoeffera w Szczecinie, wraz z liderami organizacji młodzieżowych z województwa zachodniopomorskiego przygotują projekty społeczne dla mieszkańców Złocieńca i okolic.

Tematy pierwszej weekendowej sesji warsztatów, to: ,,Ja jako lider”, „Dialog usystematyzowany - z czym to się je?” oraz „Wyznaczanie celów i realizacja planów”. Program powstał m.in. w ramach realizacji projektu „Młodzieżowe Rady Gmin - dialog władz z młodymi mieszkańcami”. Celem spotkań jest kształtowanie umiejętności pracy w grupie i jej przewodzeniu. Podsumowaniem projektu będzie opracowanie przy wsparciu coacha koncepcji autorskiego mini-projektu i zrealizowanie go przez uczniów ZSP Andersa w lokalnej społeczności.