Świątecznie w szkole
23-12-2015

Świątecznie w szkole

Data wydarzenia: 23-12-2015

Tradycyjnie, w ostatni dzień przed przerwą świąteczną w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, odbył się apel i wigilie klasowe.

Wśród publiczności znaleźli się mili goście: Etatowy Członek Zarządu Powiatu – Janusz Garbacz, Skarbnik Powiatu Drawskiego Irena Osoś, Inspektor Wydziału Edukacji Aneta Kuszmar i Podinspektor Marzena Halko-Noga, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim Joanna Szewczyk Wicedyrektor Lucyna Jabłońska oraz Dyrektor Gimnazjum w Drawsku Pomorskim Małgorzata Zawiła.
W czasie apelu Dyrektor Lidia Borzymowska złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Przekazała też życzenia nadesłane do szkoły.
Montaż słowno-muzyczny było okazją do przypomnienia elementów tradycji oraz zaakcentowania wymiaru rodzinnego nadchodzących świąt. Apel był urozmaicony pięknymi tekstami prozy i poezji inspirowanych Bożym Narodzeniem. Śpiewanie kolęd i świątecznych szlagierów dodało temu spotkaniu niezwykłego kolorytu i zapewniło niepowtarzalną atmosferę.
Apel uświetnił występ chóru uczniowskiego z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim pod kierunkiem Krystyny Worsowicz.
Po apelach miały miejsce klasowe spotkania przedświąteczne. Jak co roku w murach szkoły pojawili się także z wizytą i życzeniami absolwenci – ich obecność jest żywym dowodem, że szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie, którzy o sobie pamiętają.