Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Pierwszy kiermasz za Nami!!!
23-12-2015

Pierwszy kiermasz za Nami!!!

Data wydarzenia: 23-12-2015

„Mała Manufaktura” to firma, która powstała na początku listopada w ramach innowacyjnego programu edukacyjnego „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo - Być przedsiębiorczym”.

Celem programu jest przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Małą Manufakturę tworzy  dziewięcioro uczniów: Maciej Sadowski i Karolina Matulewicz z klasy 2a oraz Maciej Kraska, Kinga Wiśniewska, Kamila Prabucka, Natalia Frutczak,  Bernard Kochańczyk, Jędrzej Orłowski i Michał Lewandowski z klasy 1a. Opiekunem grupy jest Sylwia Tomaszewska.
Uczniowie sądzą, że dzięki śmiałym pomysłom i dostępnym środkom na wyciągnięcie ręki osiągną  sukces. „Każdy z nas ma w sobie oryginalne i wyjątkowe cechy, dzięki którym odnajduje się w grupie” – mówi jeden ze wspólników spółki. Młodzież oferuje wszelkiego rodzaju dekoracje i ozdoby m.in.: świece ekologiczne, autorskie zdjęcia wraz z ręcznie wykonanymi ramkami, autorskie obrazy w drewnianych ramkach oraz ozdoby świąteczne. Produkty te są ręcznie wykonywane przez uczniów i są adresowane do każdego zainteresowanego.
Chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy włączyli się w ich zakup. Kolejny kiermasz walentynkowy już w styczniu. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona