Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zdrowe praktyki – zdrowe nawyki
20-01-2016

Zdrowe praktyki – zdrowe nawyki

Data wydarzenia: 20-01-2016

15 stycznia 2016 roku Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie gościł pracownice Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Drawska Pomorskiego które poprowadziły zajęcia z uczniami klas I-III szkoły podstawowej.

Panie: Inga Moczarska i Jolanta Ryniewicz wykładały pod opieką dr Mirosława Mrozkowiaka ze Społecznej Akademii Nauk z Łodzi (oddziału zamiejscowego w Szczecinku). Spotkanie dotyczyło zdrowej żywności i kształtowania dobrych nawyków żywieniowych. Uczniowie poznali pozytywne aspekty spożywania owoców i warzyw, doskonalili również umiejętność ich rozpoznawania. Wspaniałą atrakcją dla najmłodszych była możliwość przygotowania owocowo-warzywnych ludzików, prowadzące zaś służyły pomocą w krojeniu czy nabijaniu elementów na wykałaczki.
Spotkanie było wartościowe dla obu stron: uczniowie nabywali wiedzę, doskonale się bawili, a prowadzący mieli okazję zetknąć się z formami i zasadami edukacji osób niepełnosprawnych intelektualnie. Zderzenie podejścia akademickiego z praktyką jest nieocenione. Nauczyciele ZPE-T w Bobrowie i goście wymienili między sobą cenne uwagi, które zapewne wniosą wiele do ich doświadczeń pedagogicznych.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona