Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Z ptasznikiem na Ty
21-01-2016

Z ptasznikiem na Ty

Data wydarzenia: 21-01-2016

15 stycznia uczniowie klasy 2b w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim wzięli udział w „Nocy biologów” na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Podczas pobytu na uczelni uczniowie mogli wziąć udział w wykładach i prelekcjach. Pierwszym był wykład „Jak uczą się zwierzęta?”. Było to omówienie wybranych zagadnień z zakresu etologii i ekologii behawioralnej, w tym sposobów uczenia się, zdobywania wiedzy i przekazywania informacji w świecie zwierząt oraz roli samic w procesie nauczania i opanowywania nowych umiejętności. Kolejna prelekcja nosiła tytuł „Rola zooplanktonu w funkcjonowaniu ekosystemów wodnych”.  Był także wykład dotyczący dobierania się ludzi w pary, o różnicach preferencji między mężczyzną i kobietą oraz pochodzeniu tych różnic.
W czasie przerwy między wykładami, dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych w terrariach (modliszek, ptaszników, liśćców) oraz ekspozycja kilku zaaranżowanych pojemników prezentujących rośliny owadożerne ukazujących bogactwo tej grupy roślin.
Opiekunami uczniów były Iwona Kucharska i Dorota Kordalska.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona