Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Powrót „Morza nad Jeziorem”
27-01-2016

Powrót „Morza nad Jeziorem”

Data wydarzenia: 27-01-2016

GMINA ZŁOCIENIEC PODEJMUJE WYZWANIE. Podczas 58-go posiedzenia Zarządu Powiatu Drawskiego w dniu 26 stycznia 2016 r. omawiano m.in. deklarację Burmistrza Krzysztofa Zacharzewskiego w sprawie przystąpienia do projektu „Morze nad Jeziorem” organizowanego przez Powiat Drawski. Z ramienia powiatu pracami kierować będzie Wicestarosta Jacek Kozłowski.

  Projekt, którego początek sięga ubiegłego roku, przewiduje urządzenie niemal prawdziwej „morskiej” plaży nad brzegiem któregoś z jezior na terenie powiatu. Według propozycji Burmistrza Złocieńca, czysty morski piasek ma zostać sprowadzony na kąpielisko znajdujące się na Wyspie Ostrów nad jeziorem Siecino.
  Zarząd omawiał także inne sprawy, w tym wniosek Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pom. o zwiększenie budżetu na 2016 r. i analogiczny Dyrektora ZSP w Czaplinku, wniosek Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Ostrowicach o wsparcie finansowe remontu sali gimnastycznej, wniosek Dyrektora Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie o wyrażenie zgody na utworzenie stanowiska Wicedyrektora w związku z rozrastaniem się placówki oraz wniosek osoby fizycznej w sprawie wytyczenia szlaku turystycznego off-road Powiatu Drawskiego.                 
  Ponadto Zarząd m.in. podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w 2016r. oraz w sprawie zmian w budżecie Powiatu Drawskiego na 2016 rok. Omówiono również projekt umowy o współpracy z Instytutem Rozwoju Regionalnego w Szczecinie, projekt odpowiedzi na interpelację, oferty na współpracę medialną oraz plan kontroli na rok 2016 w jednostkach organizacyjnych Powiatu Drawskiego i jednostkach korzystających z dotacji udzielonych przez Powiat Drawski.
 
Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Jacek Kozłowski (Wicestarosta), Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu) i Janina Jung (Członek Zarządu).
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona