Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

019
28-01-2016

019

Data wydarzenia: 28-01-2016

Poczet sztandarowy i delegacja ZSP w Kaliszu Pomorskim na uroczystości z okazji 8. rocznicy katastrofy samolotu CASA w Mirosławcu.

Sobotni wieczór 23 stycznia 2016 r., to kolejna okazja do uczczenia pamięci oficerów polskiego lotnictwa i załogi samolotu CASA o numerze 019, którzy 8 lat temu zginęli zaledwie 1,3 km od lotniska wojskowego w Mirosławcu w katastrofie lotniczej.
Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim składający się z uczniów klas wojskowych godnie reprezentował społeczność szkoły wśród wielu pocztów sztandarowych jednostek i formacji wojskowych. Jako jedyny poczet sztandarowy był reprezentantem organizacji cywilnych.
Wiązankę okolicznościową przed ponikiem ofiar złożyli w imieniu Dyrektora, grona pedagogicznego i uczniów, nauczyciele liceum, major Andrzej Kowalewski i Paweł Łuczko.
- Liceum w Kaliszu Pomorskim pamięta o osobach i wydarzeniach istotnych zarówno dla naszej lokalnej społeczności, jak i całej Polski – podkreśla Dyrektor kaliskiego ZSP Maciej Rydzewski.
W obchodach uczestniczył Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona