Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Edukacja z widokiem na przyszłość
01-02-2016

Edukacja z widokiem na przyszłość

Data wydarzenia: 01-02-2016

W ramach tytułowego projektu uczniowie ZPE-T w Bobrowie z klas Przysposabiających do Pracy poznają funkcjonowanie różnych instytucji i zakładów pracy.

W dniach 26-27 stycznia odbyły się wyjazdy do Urzędu Pocztowego w Czaplinku, firmy Kabel- Technik- Polska PKC Group oraz Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim.
Najstarsi wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie mieli okazję poznać zasady pracy w tych zakładach, zwiedzili miejsca w których przebiega proces produkcyjny, zobaczyli jakie pomieszczenia wchodzą w skład danych budynków. Byli świadkami rozprawy sądowej, mogli wejść do celi, która służy przetrzymywaniu oskarżonych. Była to ważna lekcja – poznanie pracy urzędów, firm z którymi może przyjdzie im się zetknąć, kiedy rozpoczną samodzielne życie. Należy jednak pamiętać, że uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną potrzebują większej pomocy, instruktażu ze strony urzędników czy pracowników firm prywatnych. Takie zajęcia „w terenie” pozwalają przybliżyć sprawy trudne, niekiedy niezrozumiałe i pokazują, że funkcjonowanie w najbliższym środowisku i jego znajomość jest bardzo ważna.
Projekt koordynują nauczyciele ZPE-T w Bobrowie Anna Chylińska, Beata Kuprowska i Tomasz Sideł.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona