Studniówka z krainy czarów
04-02-2016

Studniówka z krainy czarów

Data wydarzenia: 04-02-2016

Sobotni wieczór 30 stycznia 2016 r. był dla maturzystów, nauczycieli i zaproszonych gości na wiele sposobów wyjątkowy. Bal studniówkowy Liceum w Kaliszu Pomorskim jest zawsze niepowtarzalny. Tego wieczoru wszyscy bawili się w nastroju „Alicji z krainy czarów”. Wiszące naczynia, tajemnicze gałęzie, karty, muchomory i przygotowany przez młodzież wielki zegar stanowiły magiczne tło i budowały szczególną atmosferę.

Klimat tego spotkania podkreślały także muzyczne akcenty, znane przeboje wykonał zespół Quadrat z Kalisza Pomorskiego oraz DJ z Węgorzyna. Po ciepłych życzeniach zaproszonych gości: Etatowego Członka Zarządu Powiatu Drawskiego Janusza Garbacza, Burmistrza Kalisza Pomorskiego Michała Hypkiego, i słowach Dyrektora Macieja Rydzewskiego oraz wychowawców czterech klas maturalnych przyszedł czas na piękny i tradycyjny taniec – polonez. Choreografię przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego Renata Effenberg – Nawrot. Następnie życzenia oraz podziękowania nauczycielom i wychowawcom złożyli przedstawiciele rodziców tegorocznych maturzystów.
Talenty aktorskie uczniów wyłowiła Danuta Stempień – wychowawca klasy maturalnej i nauczycielka matematyki. Pod jej kierunkiem maturzyści przedstawili program artystyczny. W zabawnym występnie kabaretowym młodzież zaprezentowała  scenki z  jednej  „lekcji”. Uczniowie okazali się nie tylko doskonałymi aktorami, ale również wokalistami i tancerzami, a zamykający przedstawienie taniec z filmu „Grek Zorba” podbił serca publiczności, która biła brawo na stojąco.
O północy na salę został wniesiony pyszny, kolorowy tort z krainy czarów. Tradycyjnie podzielili go wychowawcy: Karina Antończak, Paweł Łuczko, Joanna Mączkowska i Danuta Stempień.
Wspólne zdjęcia oraz wpisane w tradycję balu koniczynki wręczane przez wychowawców, były uwieńczeniem studniówkowego scenariusza. Czas minął szybko i studniówka dobiegła końca. Czar jednak pozostał. Następnego dnia trzecioklasiści spotkali się, by wspólnie posprzątać sale. Ferie pozwolą za sobą zatęsknić, ale już w połowie lutego spotkamy się wspólnie w ostatnich sześciu tygodniach nauki klas maturalnych, by spełniły się życzenia wypowiadane najczęściej w kierunku wychowanków i egzamin maturalny był przepustką do wymarzonej przyszłości.
Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, Banku Spółdzielczego w Kaliszu Pomorskim, Firmie Poldanor SA, Zakładowi Mięsnemu „Niedźwiedź”, Zakładowi Usługowo – Handlowemu Dariusza Chwiłkowskiego i Firmie Babette,bal studniówkowy przeszedł do historii szkoły jako jeden z piękniejszych.

Paweł Łuczko