Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana
12-02-2016

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana

Data wydarzenia: 12-02-2016

We wtorek 9 lutego br. na zaproszenie Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego z niecodzienną wizytą w Starostwie pojawiła się Aleksandra Kraska, która 15 stycznia br. zdobyła tytuł II Wicemiss Polski Pomorza Środkowego.

Pani Aleksandra ma 19 lat, jest studentką I roku kierunku Kosmetologii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. To mieszkanka Czarnego Wielkiego w gm. Czaplinek, tak więc była reprezentantką naszego powiatu.
Na spotkaniu Miss towarzyszyli rodzice Agnieszka i Jarosław Kraska, zaś ze strony powiatu obecni byli Starosta Stanisław Kuczyński, Wicestarosta Jacek Kozłowski, Etatowy Członek Zarządu Janusz Grabacz, Członek Zarządu Janina Jung, Sekretarz Powiatu Jacek Brzozowski, Skarbnik Powiatu Irena Osoś, oraz Agnieszka Brzeźniakiewicz, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu.
Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera. Pani Aleksandra zdradziła kulisy drogi do castingu, na który zapisała się nie konsultując tego z rodzicami. Jedyną osobą z rodziny, która wiedziała o jej pomyśle był brat Szymon. I to on ostatecznie namówił ją do zgłoszenia się do konkursu, mówiąc – „kto nie ryzykuje, nie pije szampana”.
Rodziców poinformowała dopiero wtedy, gdy przeszła wstępne eliminacje i została wybrana na casting, który odbył się 15 stycznia br w Galerii EMKA w Koszalinie. Casting przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych: 14- 18 lat i 18- 24 lata. W swojej kategorii Aleksandra miała 7 rywalek. Jak mówi, zdobyty tytuł jest dla niej prawdziwym sukcesem. Nasza Miss zdradziła nam także swoje marzenia - chciałaby dostać się do finału Miss Polski. Prywatnie lubi podróżować i gotować. Rodzice Aleksandry są bardzo dumni z córki. I jeżeli chodzi o jej plany życiowe, to zawsze może na nich liczyć.
Na zakończenie spotkania Starosta wręczył Aleksandrze Krasce kwiaty oraz pamiątkowy List Gratulacyjny.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona