Przygoda w trójmieście
16-02-2016

Przygoda w trójmieście

Data wydarzenia: 16-02-2016

Po raz pierwszy w okresie ferii zimowych wychowankowie placówki opiekuńczo-wychowawczej w Drawsku Pomorskim mieli okazję wyjechać na czterodniową wycieczkę do Trójmiasta.

Podczas pobytu wychowankowie mieli możliwość zwiedzenia gdańskiego Zoo, w którym każdy mógł zobaczyć na żywo egzotyczne zwierzęta, m.in. żyrafy, słonie, lwy, geparda, surykatki, które do tej pory widziały tylko w książkach, bądź telewizji. Jednak największą atrakcją były szympansy oraz pingwiny. Młodsi doszukiwali się wśród pingwinów animowanych postaci z bajki „Pingwiny z Madagaskaru”. Oprócz tego, młodzież mogła zetknąć się z historią na Westerplatte oraz zobaczyć z bliska Pomnik Obrońców Wybrzeża. W kolejnych dniach wychowankowie zwiedzili Oceanarium w Gdyni. Możliwość zobaczenia na żywo świata podwodnego zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Płaszczki, piranie, anakondy, węgorze elektryczne czy rekiny to namiastka tego, co mogli zobaczyć podopieczni placówki opiekuńczo-wychowawczej w Drawsku Pom. Kolejnym ciekawym miejscem w Gdańsku był stadion ENERGA, na którym były rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Europy w 2012 r. Wychowankowie mieli okazję zobaczyć Salę Pucharową, Salę Ligową, czy też szatnie piłkarskie. Jednak największe zainteresowanie podczas zwiedzania stadionu wzbudziły loże VIP.
Punktem zwiedzania Trójmiasta, który najbardziej przypadł do gustu wychowankom był „Experyment” w Gdyni, gdzie każdy z osobna mógł poczuć się jak naukowiec i przeprowadzić samodzielnie doświadczenia.
Zwieńczeniem całego wyjazdu do Trójmiasta było zwiedzanie starówki w Gdańsku oraz możliwość wykonania przez najmłodszych własnoręcznie robionych lizaków w Manufakturze Cukierków. Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że była to niezapomniana przygoda, która tak naprawdę była nauką, ale poprzez zabawę.
Wyjazd mógł zostać zorganizowany dzięki współpracy ze stowarzyszeniem „Zwierciadło” oraz sponsorami.