W Drawnie reprezentowali szkołę
16-02-2016

W Drawnie reprezentowali szkołę

Data wydarzenia: 16-02-2016

Uroczyste obchody Dnia Osadnika i Kombatanta w Drawnie w rocznicę wyzwolenia Ziemi Drawieńskiej, odbyły się w dniu 12.02.2016 r. pod Pomnikiem Poświęconym Tym, Którzy Przywrócili Tę Ziemię Macierzy. O godzinie 15.00 wprowadzone zostały Poczty Sztandarowe, a wśród nich Poczet Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R.

W rytmie werbli Choszczeńskiej Orkiestry Dętej oraz w asyście żołnierzy Kompanii Honorowej 2. Baterii z Dywizjonu Artylerii Samobieżnej, 12. Brygady Zmechanizowanej z Garnizonu Choszczno, wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz miasta, instytucji, organizacji, szkół, zakładów pracy i stowarzyszeń, a w imieniu Kombatantów Armii Krajowej oraz Stowarzyszenia Osadników Ziemi Drawieńskiej uczniowie z klasy wojskowej z Liceum w Kaliszu Pomorskim pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego.
W ten sposób po raz kolejny delegacja uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Monika Piluk, Patryk Głasek, Dawid Dąbrowski, Mateusz Jaworski i Rafał Maliczewski, pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego, miała okazję wziąć udział w uroczystościach patriotycznych w Drawnie, gdzie godnie reprezentowała szkołę. Dziękujemy za zaproszenie Urzędowi Miasta Drawno i liczymy na dalszą współpracę.