Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W Wierzchowie i Czaplinku kamizelki rozdane
17-02-2016

W Wierzchowie i Czaplinku kamizelki rozdane

Data wydarzenia: 17-02-2016

Rocznie na ciemnych drogach w kraju życie traci około 1000 pieszych i rowerzystów. Bardzo często dlatego, że są niewidoczni. W dniach 15-16 lutego br. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Stanisławem Mikołajczykiem oraz Wiceprzewodniczącym Rady Markiem Banaszkiem rozdawali kamizelki, które trafiają do dzieci i wiernych w gminach Wierzchowo i Czaplinek.

 
W trosce o życie i zdrowie mieszkańców, szczególnie tych poruszających się pieszo lub na rowerach, Powiat Drawski rozpoczął odblaskową akcję edukacyjną i ufundował kamizelki odblaskowe dla dzieci i dorosłych. Opatrzone są one nowym logo powiatu, a ich noszenie wpłynie z pewnością na bezpieczeństwo użytkowników.
Dotychczas kamizelki trafiły do Szkoły Podstawowej w Broczynie i tamtejszej Parafii, MOW-u w Trzcińcu, Szkoły Podstawowej w Wierzchowie oraz Parafii w Świerczynie. Wkrótce zostaną rozdane kolejne kamizelki w pozostałych gminach Powiatu Drawskiego.
Realizacja zdań z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz zapobiegania innym zagrożeniom życia i zdrowia ludzi to jeden z obowiązków ustawowych powiatu.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona