Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Licealiści z Czaplinka wśród najlepszych w kraju!
18-02-2016

Licealiści z Czaplinka wśród najlepszych w kraju!

Data wydarzenia: 18-02-2016

POSTAW NA SŁOŃCE. Zespół uczniów tej szkoły znalazł się wśród pięciu najlepszych w Polsce z 52 szkół w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

W grudniu 2015 r. pojawiła się informacja o przedsięwzięciu i realizowanych zadaniach w ramach programu „Postaw na Słońce” w którym uczestniczy zespół uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Czaplinku. W tej chwili czaplinecka grupa badawcza jest po pierwszym z trzech etapów polegającym na zrobieniu dokładnego audytu energetycznego dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku i określeniu, ile potrzebnych byłoby paneli fotowoltaicznych, gdyby pozyskiwać energię elektryczną ze Słońca.
Złożony raport został poddany ocenie i sprawdzony przez ekspertów. W dniu 17 lutego 2016 r. ogłoszono wyniki z pierwszego etapu. Miło nam jest poinformować, że zespół uczniów w składzie: Wojciech Lewandowski, Andrzej Nałęcz, Julia Trenka, Mikołaj Piekarski, Paweł Tomkowski oraz Alicja Matułojć znalazł się wśród pięciu najlepszych w Polsce z 52 szkół w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
- Gratuluję moim uczniom i życzę w kolejnych etapach coraz wyższych miejsc wśród najlepszych w kraju. Po raz kolejny uczniowie dowodzą, że wytrwałością i sumienną pracą można osiągać wiele – chwali podopiecznych Małgorzata Okulewicz, opiekun zespołu.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona