Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Czworonożni przyjaciele przedszkolaków
19-02-2016

Czworonożni przyjaciele przedszkolaków

Data wydarzenia: 19-02-2016

Przedszkole Specjalne funkcjonujące w ramach Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie oferuje swoim najmłodszym podopiecznym zajęcia stymulujące procesy poznawcze i rozwój fizyczny. Jedną z form prowadzonych terapii są zajęcia z dogoterapii.

Metoda ta ma ogromny wpływ na funkcjonowanie dzieci przedszkolnych. Dogoterapia, lub też w nowej nomenklaturze - kynoterapia, to najbardziej naturalny sposób „przemycenia” trudnych, czasem żmudnych ćwiczeń wspomagających rehabilitację z pomocą odpowiednio wybranych i przygotowanych psów. Dzieci nie lubią wykonywać „suchych” gestów, za którymi nic się nie kryje. Pies daje możliwość wykonania ćwiczeń w naturalny sposób i jednocześnie okazania uczuć.
Pani Magda, przedstawicielka firmy „Gaja” z Nowogardu i jej czworonożni podopieczni są witani z uśmiechem i radością, a przedszkolaki chętnie uczestniczą w tego typu zajęciach. Zwierzęcy terapeuci obdarzają maluchy czułością i nie budzą strachu – a wręcz przeciwnie, niwelują wstyd, lęk i niepokój przez nieznanym. Podejście i doświadczenie, które wnosi trener dogoterapii sprawia, że efekty pracy jej i czworonogów są widoczne na kolejnych spotkaniach. Należy pamiętać, że to, co zostanie przekazane najmłodszym zaowocuje dobrymi zmianami w przyszłości.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona