Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

 Bezpieczeństwo pracownika socjalnego - szkolenie
22-02-2016

Bezpieczeństwo pracownika socjalnego - szkolenie

Data wydarzenia: 22-02-2016

Zdarzenie z grudnia 2014 roku pokazały, że praca pracownika socjalnego może być naprawdę niebezpieczna. Wymagania osób zwracających się o pomoc czasami odbiegają od realnych możliwości Ośrodka Pomocy Społecznej. Niestety, choć ograniczenia co do możliwości udzielania wsparcia i pomocy wynikają z uwarunkowań prawnych i proceduralnych to klient swoją złość kieruje wobec pracownika, z którym akurat ma kontakt. Dlatego też Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim włączyła się w program szkoleń dla pracowników socjalnych, które w założeniu mają podnieść kompetencje uczestników w zakresie radzenia sobie z trudnymi i niebezpiecznymi sytuacjami w pracy.

W ubiegły wtorek takie szkolenie zostało przeprowadzone we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pom. Na szkoleniu uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda struktura Policji, jakie są jej główne zadania oraz jak wyglądają działania w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa.
Spotkanie dotyczyło również elementarnych zasad samoobrony. Psycholog z Komendy wojewódzkiej Policji w Szczecinie omówiła charakterystykę zachowania osób z różnego rodzaju zaburzeniami oraz chorych psychicznie. Wskazała również na uwarunkowania osobiste i obiektywne, które mogą mieć wpływ na poczucie bezpieczeństwa w czasie wykonywania obowiązków służbowych.
Negocjator policyjny przedstawił zasady postępowania wobec osób agresywnych gdy swoim  zachowaniem zagrażają pracownikowi socjalnemu.
Szkolenia z tej tematyki będą kontynuowane i docelowo zostaną nimi objęci wszyscy pracownicy socjalni z powiatu drawskiego.
 
KPP Drawsko Pom.

st.asp. Agnieszka Waszczyk     

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona