Bądź widoczny, będziesz bezpieczny
26-02-2016

Bądź widoczny, będziesz bezpieczny

Data wydarzenia: 26-02-2016

Powiat Drawski przekazuje nieodpłatnie 2 tysiące kamizelek odblaskowych dla uczniów i mieszkańców. Akcję zainicjował Zarząd Powiatu Drawskiego.

We wtorek 23 lutego br. przedstawiciele powiatu odwiedzili gminę Ostrowice. Uroczystego przekazania kamizelek dokonywali wspólnie Wicestarosta Jacek Kozłowski, Członek Zarządu Janina Jung oraz Radny Powiatowy Ireneusz Adamczyk.
Pierwszym miejscem wizyty delegacji był Zespól Szkół w Ostrowicach. Kamizelki  odblaskowe zostały przekazane uczniom szkoły oraz Dyrektor Zespołu Elżbiecie Kozłowskiej.
Drugą placówką oświatową do której powędrowały kamizelki był Zespół Szkół w Nowym Worowie. Zostały one przekazane Dyrektor Agnieszce Oleszczuk oraz uczniom, którzy w czasie wizyty delegacji  mieli właśnie lekcję o bezpieczeństwie.
Trzecim punktem wizyty delegacji z powiatu było spotkanie z ks. Andrzejem Góreckim proboszczem Parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowicach. Proboszczowi, oprócz kamizelek, delegacja wręczyła list podpisany przez Starostę Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego z prośbą o odczytanie go po mszy św. w najbliższą niedzielę jej uczestnikom.
W najbliższym czasie kamizelki zostaną przekazane kolejnym placówkom oświatowym i parafiom. Realizacja zdań z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz zapobiegania innym zagrożeniom życia i zdrowia ludzi to jeden z obowiązków ustawowych powiatu.