Sukcesy uczniów kaliskiego Liceum
25-02-2016

Sukcesy uczniów kaliskiego Liceum

Data wydarzenia: 25-02-2016

Dwie uczennice liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – Aleksandra Rogan z klasy 1c i Oktawia Gwiaździńska z klasy 1d zostały laureatkami etapu regionalnego V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Główny cel konkursu to upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnianie wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej, a także kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności drugiej konspiracji w latach 1944-1963.
W etapie regionalnym konkursu z siedzibą w Szczecinie pierwsze miejsce w kategorii prac literackich ze szkół ponadgimnazjalnych zajęła Aleksandra Rogan z klasy 1c za esej historyczny poświęcony refleksjom z pamiętnika Zdzisława Brońskiego „Uskoka”. W kategorii prac plastycznych wyróżnienie zdobyła Oktawia Gwiaździńska z klasy 1d za pracę plastyczną „Bohaterowie niezłomni”.
Prace Oli oraz Oktawii i pozostałych laureatów etapu regionalnego zostaną przesłane do Lublina, gdzie wezmą udział w finale konkursu.

Maciej Rydzewski