Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wyprawa z Kulturą
26-02-2016

Wyprawa z Kulturą

Data wydarzenia: 26-02-2016

W dniach 19 – 20 lutego 2016 r. uczniowie klasy VI Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie wraz z wychowawcą uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy.

Najważniejszym wydarzeniem był spektakl baletowy „Dziadek do Orzechów” w Operze „Nova”. Niezwykła atmosfera, orkiestra, chór, tancerze, przepiękna scenografia i barwne kostiumy na długo pozostaną w pamięci uczestników. Nowe doświadczenie przełożyło się na spontaniczny taniec dzieci, które próbowały naśladować ruchy profesjonalnych tancerzy.
Kolejnym punktem wyprawy była wizyta w parku rozrywki „Family Park”. Radości
i beztroskiej zabawy nie było końca. Każdy znalazł coś dla siebie: labirynty, tunele, samochody i ogromna zjeżdżalnia sprawiły, że mimo późnej pory nikt nie miał zamiaru wracać na zaplanowany nocleg. Dzięki gościnności gospodarzy, którzy poczęstowali uczestników eskapady smaczną kolacją i udostępnili miejsce do spania, wszyscy mogli odpocząć i zebrać siły na kolejny dzień. Od samego rana wyruszyli na spacer po Bydgoszczy. Przejażdżka tramwajem była dla większości nowym doświadczeniem, a pomimo ogromnej ekscytacji, doskonale poradzili sobie z kupnem i kasowaniem biletów, potrafili zachować należytą ostrożność i kulturę podczas drogi. Na zakończenie nie mogło zabraknąć wizyty w galerii handlowej i posiłku. Powrót odbywał się w fantastycznych nastrojach.
- Nasza Placówka jest Szkołą Życia, a naszym głównym zadaniem jest przygotowanie wychowanków do samodzielnego i niezależnego funkcjonowania na miarę ich możliwości
i umiejętności – podkreśla Dyrektor ZPET Krystian Ignacak. - Wycieczka, która miała miejsce kilka dni temu, to jedna z najlepszych form socjalizacji. Każdy uczestnik wyprawy egzamin zdał celująco. Szczególny nacisk położony był na umiejętność zadbania o swój bagaż, znajomość czynności związanych z toaletą poranną i wieczorną, przygotowywanie posiłków oraz korzystanie z pieniędzy. Uczniowie mimo umiarkowanej i znacznej niepełnosprawności intelektualnej potrafili dostosować zachowanie do otaczającej ich rzeczywistości. Jesteśmy przekonani, że nie był to ostatni taki wyjazd.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona