Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wyprawa z Kulturą
26-02-2016

Wyprawa z Kulturą

Data wydarzenia: 26-02-2016

W dniach 19 – 20 lutego 2016 r. uczniowie klasy VI Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie wraz z wychowawcą uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy.

Najważniejszym wydarzeniem był spektakl baletowy „Dziadek do Orzechów” w Operze „Nova”. Niezwykła atmosfera, orkiestra, chór, tancerze, przepiękna scenografia i barwne kostiumy na długo pozostaną w pamięci uczestników. Nowe doświadczenie przełożyło się na spontaniczny taniec dzieci, które próbowały naśladować ruchy profesjonalnych tancerzy.
Kolejnym punktem wyprawy była wizyta w parku rozrywki „Family Park”. Radości
i beztroskiej zabawy nie było końca. Każdy znalazł coś dla siebie: labirynty, tunele, samochody i ogromna zjeżdżalnia sprawiły, że mimo późnej pory nikt nie miał zamiaru wracać na zaplanowany nocleg. Dzięki gościnności gospodarzy, którzy poczęstowali uczestników eskapady smaczną kolacją i udostępnili miejsce do spania, wszyscy mogli odpocząć i zebrać siły na kolejny dzień. Od samego rana wyruszyli na spacer po Bydgoszczy. Przejażdżka tramwajem była dla większości nowym doświadczeniem, a pomimo ogromnej ekscytacji, doskonale poradzili sobie z kupnem i kasowaniem biletów, potrafili zachować należytą ostrożność i kulturę podczas drogi. Na zakończenie nie mogło zabraknąć wizyty w galerii handlowej i posiłku. Powrót odbywał się w fantastycznych nastrojach.
- Nasza Placówka jest Szkołą Życia, a naszym głównym zadaniem jest przygotowanie wychowanków do samodzielnego i niezależnego funkcjonowania na miarę ich możliwości
i umiejętności – podkreśla Dyrektor ZPET Krystian Ignacak. - Wycieczka, która miała miejsce kilka dni temu, to jedna z najlepszych form socjalizacji. Każdy uczestnik wyprawy egzamin zdał celująco. Szczególny nacisk położony był na umiejętność zadbania o swój bagaż, znajomość czynności związanych z toaletą poranną i wieczorną, przygotowywanie posiłków oraz korzystanie z pieniędzy. Uczniowie mimo umiarkowanej i znacznej niepełnosprawności intelektualnej potrafili dostosować zachowanie do otaczającej ich rzeczywistości. Jesteśmy przekonani, że nie był to ostatni taki wyjazd.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona