Ortograficzna Corrida
29-02-2016

Ortograficzna Corrida

Data wydarzenia: 29-02-2016

POLOWALI NA „BYKI”. 24 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Złocieńcu odbył się IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Powiat Drawski reprezentował Wicestarosta Jacek Kozłowski.

Jak wskazują organizatorzy, jeden z priorytetów konkursu to uwrażliwienie na piękno języka ojczystego oraz poprawne posługiwanie się nim w mowie i piśmie. To dlatego termin konkursu powiązano z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. Impreza nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku wzięło w niej udział osiem szkół z terenu powiatu.
Uczniów kl. IV – VI z poszczególnych szkół wyłoniono w eliminacjach szkolnych. Imprezę rozpoczął występ chóru szkolnego, którego opiekunem jest B. Gadzina. Uczestników przywitała Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 A. Dominiak oraz zaproszeni goście: Jacek Kozłowski, Natan Fiutowski - Zastępca Burmistrza Złocieńca oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu Beata Miszewska – Kozłowska, autorka tekstów dyktand dla każdej grupy wiekowej.
Bezstronność podczas przebiegu konkursu zapewniło dyktowanie i sprawdzanie dyktand  przez komisje wyłonione z nauczycieli opiekunów. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pomagali dotrzeć do poszczególnych klas, na stołówkę, gdzie czekał obiad ufundowany przez dyrektor szkoły i na salę gimnastyczną.
Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Burmistrz Złocieńca, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Dyrektor ZOK w Złocieńcu ufundowali nagrody. Po raz pierwszy każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek, a laureaci i wyróżnieni uczniowie nagrody książkowe. Dziękujemy!

Zwycięsko z corridy ortograficznej wyszli następujący uczniowie:
klasy IV
  1. Joanna Felińska – Szkoła Podstawowa im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
  2. Patrycja Ciemska - Szkoła Podstawowa im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
  3. Michał Roman - Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu
  4. Kacper Pawłowski – Szkoła Podstawowa w Mieleniu Drawskim
  5. Gracjan Gil - Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu
  6. Sandra Cabaj - Szkoła Podstawowa w Czaplinku

klasy V
  1. Karolina Rećko - Szkoła Podstawowa im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
  2. Jan Nałęcz – Zespół Szkół w Nowym Worowie
  3. Karolina Zybała – Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu
  4. Kornelia Sintyła – Szkoła Podstawowa w Czaplinku
  5. Wiktoria Białoszycka - Szkoła Podstawowa im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
  6. Stefan Patrzyński - Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu

klasy VI
  1. Mariusz Puzyrewski – Szkoła Podstawowa im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
  2. Maja Darłak – Szkoła Podstawowa w Wierzchowie
  3. Dominik Tkacz- Szkoła Podstawowa im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
  4. Wiktoria Brzozowska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kusocińskiego w Złocieńcu
  5. Jakub Bołtacz – Szkoła Podstawowa im. mjra H. Sucharskiego w Drawsku Pom.
  6. Aleksandra Pita - Szkoła Podstawowa w Czaplinku

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w X edycji konkursu.