Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

La Dolce Vita!
01-03-2016

La Dolce Vita!

Data wydarzenia: 01-03-2016

Z Czaplinka do Rzymu - praktyki zagraniczne szansą dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku.

W marcu i kwietniu br. uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej w Czaplinku będą uczestniczyć w wyjazdach szkoleniowych do Włoch, których celem jest zapoznanie się z ciekawą, ale i bardzo odpowiedzialną pracą pilota wycieczek.
               Dla niektórych uczniów będzie to pierwszy wyjazd zagraniczny, pierwszy pobyt w hotelu, czy pierwszy kontakt z obcą kulturą i językiem. Podczas wyjazdu szkoleniowego, każdy z uczestników wcieli się w rolę pilota i poprowadzi wycieczkędo samego Rzymu. Projekt edukacyjny będzie poprzedzony zajęciami przygotowawczymi i serią wykładów na temat pracy pilota, obowiązków oraz rozwiązywaniu sytuacji trudnych. Pobyt w Rzymie zapowiada się też bardzo interesująco, ponieważ uczniowie będą mogli zobaczyć najsłynniejsze zabytki Rzymu, jak Koloseum, Schody Hiszpańskie, Forum Romanum, Watykan.
               Praca pilota wycieczek to wolny zawód dla osób, które kochają podróżować, ciągle chcą się rozwijać i uczyć. To zawód posiadający dużą elastyczność, wolność a przede wszystkim możliwość poznawania nowych miejsc i ciekawych ludzi.
               Niebawem podamy pierwsze wrażenia z pierwszego wyjazdu, który planowany jest na 11.03.2016r.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona