Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Spotkanie z rolnikami
03-03-2016

Spotkanie z rolnikami

Data wydarzenia: 03-03-2016

W dniu 26 lutego 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim odbyła się konferencja na temat bieżącej polityki rządu w zakresie rolnictwa. Organizatorami spotkania byli Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z Radą Powiatu Drawskiego Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej.

Wśród przybyłych gości był m.in. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie Jan Białkowski,  z-ca Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie Robert Stępień, Wiceprezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej w Szczecinie Lech Bany, Przewodniczący Izby Rolniczej Powiatu Drawskiego Stanisław Baliński, Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim Barbara Wójcik oraz Joanna Chojnacka, Kierownik Biura Terenowego ARiMR w Złocieńcu.
 
Celem spotkania, w którym udział wzięło ponad osiemdziesiąt osób, było pogłębienie wiedzy rolników z terenu powiatu drawskiego oraz osób działających na rzecz rozwoju rolnictwa. Istotną częścią konferencji było omówienie aktualnych zasad rozdysponowania gruntów oraz działania Rady Społecznej (w skład której wchodzi 9 organizacji), które omówił Dyrektor ANR w Szczecinie. Szczegóły dotyczące przetargów tj. ogłoszeń, kwalifikacji przedstawiła Anna Pyda z ANR. Równie ważnym tematem konferencji było omówienie aktualnego stanu płatności obszarowych oraz możliwości skorzystania z programów PROW 2014-2020. Obecny podczas spotkania Pan Marszałek Jarosław Rzepa przedstawił sytuację oceny wniosków m.in. na drogi lokalne, szeroko rozumianą gospodarkę wodną, targowiska, spółki wodne oraz odniósł się do braku w naszym województwie przetwórstwa rolno –spożywczego, braku możliwości wapnowania, a także poruszył temat szkód łowieckich.
Ponadto Pani Barbara Wójcik Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w ZUW nawiązała do tematu zmian w ustawie w zakresie szacowania szkód wywołanych przez suszę. Jednym z ostatnich punktów konferencji było uproszczenie przepisów w zakresie rolnictwa oraz ochrona środowiska w świetle wspólnej polityki rolnej.
Piątkowa konferencja, podobnie jak zeszłoroczna, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem rolników, co pokazuje jak ważne jest organizowanie takich spotkań.
 
Rozmowa z Marszałkiem Jarosławem Rzepą w kuluarach spotkania (materiał wideo):

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona