Rocznicowe Obchody w Czaplinku
04-03-2016

Rocznicowe Obchody w Czaplinku

Data wydarzenia: 04-03-2016

W czwartek 3 marca 2016 roku odbyły się uroczystości związane z obchodami 71. Rocznicy Wyzwolenia Czaplinka. Udział w wydarzeniu wzięli m.in.: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Stanisław Mikołajczyk oraz Radny Rady Powiatu Drawskiego Cyryl Turczyk.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Czaplinku, po której uczestnicy przemaszerowali na Cmentarz Komunalny.
Pamięć poległych żołnierzy uczczono modlitwą, a następnie złożono kwiaty i znicze pod Pomnikiem Żołnierza.
W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, szkół oraz żołnierze 2 Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu.