Pozaszkolne atrakcje w ZSP w Czaplinku
07-03-2016

Pozaszkolne atrakcje w ZSP w Czaplinku

Data wydarzenia: 07-03-2016

Edukacja, to proces złożony, ale ma jeden cel – ukształtowanie człowieka wykształconego, empatycznego i rozumiejącego świat i procesy w nim zachodzące. Zespół Szkół w Czaplinku wychodzi naprzeciw potrzebom wynikających z rzeczywistości nas otaczającej.

W piątek 26.02.2016r. uczniowie Zespołu zwiedzili Skwer Kościuszki, ulicę Świętojańską, spoglądali ze Wzgórza św. Maksymiliana, podziwiali niezwykłość podwodnego świata w oceanarium i uczestniczyli w interaktywnej zabawie w Centrum Nauki Experyment – to niektóre z doznań, których doświadczyli w Gdyni.
Poza wspaniałym położeniem i bogatą ofertą turystyczną miasto to ma jeszcze jeden niewątpliwy atut – Teatr Muzyczny, jeden z najlepszych w Polsce. To w nim uczestnicy wycieczki, obejrzeli musical „Lalka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.
W sobotę 27.02. 2016r. druga grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Gimnazjum w Czaplinku wraz z opiekunami Martą Gańską i Barbarą Kowalczyk, wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. Celem podróży było uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Turystycznych, konferencjach i szkoleniach a także zapoznanie się z ofertą polskich i zagranicznych gestorów turystycznych. Plan wycieczki był wzbogacony o wizytę we Wrocławskim Ogrodzie Zoologicznym, w którym największą atrakcją była wizyta w Afrykarium - unikatowym na skalę światową kompleksie przedstawiającym zwierzęta, związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny prezentowały m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy oraz ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Korzystając z okazji i dobrej pogody uczniowie zwiedzili Pawilon Madagaskaru, Odrarium, Motylarnię, Akwarium, Ranczo i Terrarium.
Dzięki uprzejmości znanego przewodnika Pana Marka Krygowskiego, uczniowie odbyli również pouczający spacer po wrocławskim rynku i obejrzeli największe jego zabytki.

Gdynia – miasto pełne atrakcji.

Urok Skweru Kościuszki, klimat ulicy Świętojańskiej, widok ze Wzgórza św. Maksymiliana, niezwykłość podwodnego świata w oceanarium i interaktywna zabawa w Centrum Nauki Experyment – to niektóre z doznań, których doświadczyliśmy w miniony piątek. Gdynia to miasto niezwykle ciekawe, ponieważ łączy nowoczesność z historią, polskość z powiewem wielkiego świata i nikogo nie pozostawia obojętnym.
Poza wspaniałym położeniem i bogatą ofertą turystyczną ma jeszcze jeden niewątpliwy atut – Teatr Muzyczny, jeden z najlepszych w Polsce. To w nim obejrzeliśmy musical „Lalka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.
Wizja ludzi – lalek w teatrze świata, która stanowi ukryty sens powieści Prusa, stała się podstawą tej autorskiej realizacji.  Świetna gra aktorska, nastrojowa muzyka i pełna zaskakujących rozwiązań oprawa sceniczna, łącząca nowoczesność z dziewiętnastowieczną stylizacją, wywarły na nas potężne wrażenie. A słowa Ignacego Rzeckiego „Marionetki!... Wszystko marionetki!... Zdaje im się, że robią, co chcą, a robią tylko, co im każe sprężyna, taka ślepa jak one...” zabrzmiały niepokojąco aktualnie...