Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

14 lekcji życia – Droga Krzyżowa inaczej
09-03-2016

14 lekcji życia – Droga Krzyżowa inaczej

Data wydarzenia: 09-03-2016

Wielki Post to czas przygotowujący do przeżycia Świąt Wielkiej Nocy. W piątek, 4 marca, w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku miały miejsce rozważania Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów i wychowawców Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie.

Ta niecodzienna interpretacja Drogi Krzyżowej w formie teatru cieni była niezwykłym doświadczeniem. Uniwersalny wydźwięk przytoczonych słów, historii ludzi z różnych środowisk, o różnych przeżyciach i poglądach na świat, pozwolił przeżyć misterium na nowo.
Gra światła i cieni, dosłowne znaczenie obrazu, połączone zostały w jedną całość – dopełniała je współczesna muzyczna wersja pieśni wielkopostnej. Zaprezentowane czternaście stacji Drogi Krzyżowej Jezusa, było czternastoma lekcjami życia, pełnymi refleksji i zadumy. By wyrazić to, co najważniejsze, nie potrzeba wielu górnolotnych słów, czy bogatej inscenizacji – czasem wystarczy jeden gest.
            Kolejny występ odbędzie się w piątek, 11 marca o godzinie 18:30 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złocieńcu.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona