Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W STRONĘ FABRYKI SNÓW
16-03-2016

W STRONĘ FABRYKI SNÓW

Data wydarzenia: 16-03-2016

Uczennice pierwszej klasy LO o profilu językowo – humanistycznym z „Andersa” z sukcesem ukończyły trzymiesięczny kurs filmowy zorganizowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Swoje pierwsze kroki w stronę hollywoodzkiej fabryki snów postawiły Maja Gapsa i Wiktoria Banasiak. Program edukacyjny, w którym uczennice brały udział nosił nazwę „Filmoteka szkolna. Akcja!”. Przez platformę internetową Centrum Edukacji Obywatelskiej przesyłane były materiały szkoleniowe, które obejmowały zagadnienia związane z historią kinematografii, analizą języka filmowego, sztuką pisania recenzji filmowych, sztuką pisania scenariuszy oraz podstawy pracy z kamerą i montażem. Materiały były wykorzystywane na warsztatach zajęciowych prowadzonych przez opiekuna grupy nauczyciela języka polskiego, Szymona Wiśniewskiego. Praca nad projektem dzieliła się na odrębne moduły tematyczne. Indywidualne efekty pracy uczniów przesyłano drogą internetową do mentora projektu „Filmoteki szkolnej”, który je na bieżąco komentował i oceniał. 
Celem działań było pokazanie młodzieży procesu powstawania filmu oraz zachęcenie do doskonalenia własnej twórczości. Po zakończonej pracy uczennice otrzymały certyfikaty wydane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport
Publiczny
Ikona