Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Konkurs „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
17-03-2016

Konkurs „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Data wydarzenia: 17-03-2016

Blisko 900 uczniów z 290 szkół z całego kraju rywalizowało w poniedziałek 14 marca w etapie wojewódzkim konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Wśród nich byli przedstawiciele każdego rodzaju szkół: zawodowych, techników i liceów.

Na 25 pytań wielokrotnego wyboru odpowiadała młodzież z placówek ogólnych i profilowanych, ekonomicznych. A mierzyli się z pytaniami z całego zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych. 
- Pamiętajcie proszę, że wszyscy jesteście wygrani, bo macie wiedzę, która jest w życiu niezbędna, która pomaga już na starcie, kiedy podejmujecie pierwszą pracę lub rozpoczynacie pierwszą działalność gospodarczą – mówiła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim reprezentowały w Szczecinie uczennice klasy 1b/c – Maria Oziero, Patrycja Łukaszewska i Natalia Wesołowska. Opiekunem uczennic jest pani Sylwia Tomaszewska.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona