Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Licealiści z Kalisza Pomorskiego na zajęciach w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie
18-03-2016

Licealiści z Kalisza Pomorskiego na zajęciach w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie

Data wydarzenia: 18-03-2016

W dniu 15.03.2016r. grupa licealistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką Pani Katarzyny Witek oraz Pani Zyty Bogacz brała udział w zajęciach na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Zajęcia rozpoczęły się od warsztatów na temat „Jak zacząć programować w Androidzie” z panem dr inż. Radosławem  Maciaszczykiem. Wykładowca starał się wytłumaczyć, w jak najprostszy sposób, zasady jakimi trzeba się kierować podczas projektowania nowych programów. Dowiedzieliśmy się, iż nie tylko ważna jest strona informatyczna, ale również warto dowiedzieć się przed podjęciem głębszych działań czy taka aplikacja byłaby chętnie używana.
Następnie odbył się wykład „Czy sztuczna inteligencja zastąpi inteligencję ludzką?” z panem dr inż. Marcinem Plucińskim. Poznaliśmy jej dwie odmiany - silną i słabą. Słabą wykorzystujemy w wielu urządzeniach AGD jak w pralkach, mikrofalówkach, lodówkach. Można powiedzieć, że ta forma nas przewyższa, natomiast komputery nigdy nie zaczną myśleć tak jak ludzie, mogą działać na zasadzie podobnej do ludzi, ale nadal według schematów. Dla przykładu w samolotach używa się autopilota, ale jeżeli pojawią się jakieś komplikacje natychmiast stery przejmuje człowiek. Dlatego nie powinniśmy obawiać się wizji świata przejętego przez maszyny. Rozwijający się świat przynosi nam wiele nowych możliwości, z których warto korzystać i rozwijać swoją wiedzę o nich w takich miejscach jak ZUT.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona