Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Niecodzienne spotkanie z muzyką
18-03-2016

Niecodzienne spotkanie z muzyką

Data wydarzenia: 18-03-2016

16 marca uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Była to niesamowita przygoda, bowiem taka okazja nie zdarza się często. Muzyka wpływa na rozwój podopiecznych bobrowskiej Placówki, jest formą terapii. Muzyka łagodzi obyczaje, uspokaja i stymuluje rozwój i funkcje poznawcze. Oprócz cyklicznych spotkań z grupą artystyczną Pro Musica warto spotkać się ze światem kultury w innej formie.
            Możliwość zobaczenia i usłyszenia prawdziwej orkiestry, grona muzyków, co więcej zwiedzania pięknego budynku szczecińskiej filharmonii to wspaniałe doświadczenie dla wychowanków ZPE-T w Bobrowie. Koncert wywarł na widzach ogromne wrażenie,
a prowadząca aktywnie włączała młodych ludzi do uczestnictwa w widowisku. Obcowanie
z kulturą jest jedną z form, które mają poznać uczniowie w ramach zajęć z funkcjonowania
w środowisku. Na długo to spotkanie z muzyką pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. Po uczcie dla duszy, przyszła pora na coś dobrego dla ciała – odwiedziliśmy restaurację McDonald. Uczniowie ćwiczyli umiejętność samodzielnego dokonywania zakupów. W ten sposób łączy się naukę z realizowaniem rzeczy przyjemnych.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona