Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Z historią za pan brat
21-03-2016

Z historią za pan brat

Data wydarzenia: 21-03-2016

W dniu 16 marca 2016 r. zostały ogłoszone wyniki etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach, organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Duży sukces odnieśli w nim uczniowie z klasy 1a Liceum w Kaliszu Pomorskim.

Uczniowie: Karolina Majewska, Jadwiga Tutur i Szymon Wytlib, pod opieką Dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego, jako jedyni w tej edycji w komplecie znaleźli się w gronie 18 finalistów konkursu. Wielki finał odbędzie się w Bydgoszczy, w dniu 13 kwietnia 2016 r.
Pełną listę finalistów konkursu można znaleźć pod adresem: http://www.ukw.edu.pl/jednostka/konkurs_kazimierz_wielki/aktualnosci_konkurs/27026
Dzień wcześniej, bo 15 marca 2016 r. dwóch uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Bartosz Rowiński z klasy 2d i Maksymilian Redmann z klasy 2b, pod opieką Krzysztofa Wójciaka udało się do Szczecina, aby wziąć udział w etapie wojewódzkim III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady Historii”, zorganizowanego przez gdańską Fundację Centrum Solidarności. W silnej stawce 26 uczestników konkursu zajęli odpowiednio 6 oraz 9 miejsce, co jest jak dotychczas najlepszym wynikiem uzyskanym przez kaliskich licealistów w „Olimpiadzie Solidarności”.

 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona