Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Jeździli na gazie
22-03-2016

Jeździli na gazie

Data wydarzenia: 22-03-2016

W dniach 18-19 marca 2016 r. w Goleniowie odbyły się pierwsze Szkolne Mistrzostwa Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya, w których wzięło udział 16 szkół.

 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim reprezentowali uczniowie technikum w składzie: Michał Smoliński, Kacper Kowalski, Bartosz Tyrański oraz Bartłomiej Kuza. Zawody trwały trzy godziny, w czasie których zawodnicy zaliczyli 128 okrążeń, co dało 7 miejsce w klasyfikacji ogólnej.
- Konkurencja była duża, a wszyscy zawodnicy bardzo dobrze przygotowani do wyścigu. Atmosfera fantastyczna, mimo licznych awarii sprzętu można było liczyć na wzajemną pomoc – powiedziała Dyrektor ZSP Lidia Borzymowska.
Organizatorami Szkolnych Mistrzostw byli:  Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie oraz DC Edukacja Sp. z o.o. w Gdańsku. Wszystkie szkoły uczestniczące w Mistrzostwach brały wcześniej udział w „Projekcie Współpracy Ponadnarodowej Zielona Energia w Szkołach”, w ramach którego wyposażone zostały w zdalnie sterowane modele samochodu w skali 1:10 na podwoziu Tamiya TT01 z hybrydowym źródłem energii wykorzystujący technologie wodorowe oraz zasilanie elektryczne.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona