Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Spotkanie przyjaciół
23-03-2016

Spotkanie przyjaciół

Data wydarzenia: 23-03-2016

W ubiegłym tygodniu delegacja przedstawicieli Powiatu Drawskiego uczestniczyła w roboczej wizycie w zaprzyjaźnionym powiecie Bad Segeberg.

 
Stronę polską reprezentowali: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Mikołajczyk, Wiceprzewodniczący RP Marek Banaszek, Przewodniczący komisji RP: Karol Korczyński, Piotr Jurski i Ireneusz Adamczyk oraz Naczelnicy ze Starostwa Powiatowego: Barbara Kotwica, Jolanta Banaszek i Agnieszka Brzeźniakiewicz.
Program wizyty przygotowany przez gospodarzy Jana Peter Schröder – Starostę Powiatu Segeberg, Winfrieda Zylkę - Przewodniczącego Rady Powiatu Segeberg oraz Ruedigera Jankowskiego, umożliwił delegacji z Polski zapoznanie się z gospodarką regionu, funkcjonowaniem lokalnego samorządu, a także bogactwem historycznym i kulturalnym regionu.
Jednym z punktów podpisanej czternaście lat temu i obecnie kontynuowanej umowy o współpracy, jest wymiana doświadczeń w zakresie edukacji. Dlatego też uczestnicy delegacji odwiedzili szkołę w Moorbek, do której uczęszczają dzieci niepełnosprawne, i szkołę w Norderstedt, w której uczy się ponad 3500 uczniów. Podczas spotkań w szkołach dyrektorzy placówek przybliżyli stronie polskiej zasady funkcjonowania tamtejszych jednostek oświatowych.
Innym ważnym punktem wizyty członków delegacji z Polski były wizyty w największych zakładach w regionie, wśród których znalazły się: Zakład Przemysłu Drzewnego „Holz- Ruser”, Związek Celowy Gospodarki Odpadami „WZV Profis in Orange”
i funkcjonującą jeszcze w 2010 r. starą przędzalnię z maszynami wpisanymi na listę zabytków.
W czasie spotkań dyskutowano o płaszczyznach współpracy zmierzających do opracowania działań sprzyjających integracji młodzieży, realizacji wspólnych inicjatyw kulturalnych, wsparcia i rozwoju turystyki, kooperacji w zakresie pomocy społecznej oraz inicjowania przedsięwzięć z zakresu przedsiębiorczości i ochrony środowiska, ukierunkowanych głównie na odnawialne źródła energii.
Wizyta przebiegała w bardzo dobrej atmosferze, a jej podsumowaniem było zaproszenie złożone przez włodarzy powiatu drawskiego do złożenia rewizyty i wzięcia udziału w Powiatowym Święcie Plonów, które w tym roku odbędzie się 10 września w Darskowie.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Koronawirus ważne informacje
Ikona wirus
Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona