Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Wiosenne poszukiwania
24-03-2016

Wiosenne poszukiwania

Data wydarzenia: 24-03-2016

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna – to doskonała okazja to spędzenia tego dnia uroczyście i aktywnie. Uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uczestniczyli w rajdzie wiosennym, który poprzedzał szereg atrakcji przygotowanych na ten wyjątkowy dzień.

W godzinach rannych stołówka bobrowskiej Placówki stała się miejscem spotkania – uczniowie poszczególnych klas prezentowali przygotowane przez siebie marzanny, plakaty wiosenne, piosenki czy okrzyki związane z tą tematyką. Poszczególne zespoły przezwyciężały wstyd przez wystąpieniami publicznymi, a przygotowane prezentacje były przemyślane i dopracowane. Barwne i ciekawe pokazy przyniosły wiele pozytywnych emocji. Kolejną atrakcją tego dnia był rajd pieszy, gdzie uczniowie podzieleni na siedem grup mieli za zadanie odszukać punkty kontrolne i wykonać przypisane im zadania. Była to fantastyczna forma sprawdzenia umiejętności i rozumienia poleceń czy czytania mapy. Każdy miał szansę na sprawdzenie siebie. Wspaniałą nagrodą było ognisko z kiełbaskami, w którym najpierw spłonęły ekologiczne marzanny.
To nie wszystkie atrakcje, które czekały na podopiecznych ZPE-T w Bobrowie. Po południu odbyły się warsztaty fotograficzne z Marcinem Czerwińskim w ramach projektu „Kulthurra”, realizowanym w Placówce pod kierunkiem Anny Magac i  Karoliny Gościńskiej. Uczniowie zapoznali się z kreatywnymi fotografiami autora pochodzącymi z wystawy „Przysłowie, przysłowiem, i co dalej?”, mieli szansę zadawać pytania, czy ingerować w formę dzieła przez dokonanie własnych przeróbek – była to metoda ukazująca czym jest dekonstrukcja obrazu.  To był ciekawie zorganizowany dzień, który przyniósł wiele atrakcji.
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona