Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

WKKW 2016, czyli Wszechstronny Konkurs Klamota Wyprawowego
07-04-2016

WKKW 2016, czyli Wszechstronny Konkurs Klamota Wyprawowego

Data wydarzenia: 07-04-2016

W dniach 28 - 29 marca miało miejsce rozpoczęcie sezonu na zachodniopomorskich trasach turystyki mobilnej - off-road oraz caravaningowych. W tym czasie odbyło się spotkanie terenowe organizatora (inspiratora i twórcy) szlaków z przedstawicielami sześciu zaproszonych niemieckich klubów off-road. Goście przybyli z Berlina oraz Frankfurtu. Grupa dziewięciu pojazdów w ramach prezentacji szlaków dokonała pierwszego przejazdu odcinków „poligonowych” trasy ZPOR 4 „Wilczej”.

Trasa „Wilcza” powstała dzięki dofinansowaniu przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz  dzięki wsparciu gmin Czaplinek, Złocieniec, Drawsko Pom. i Wierzchowo oraz nadleśnictw: Borne Sulinowo, Mirosławiec, Kalisz Pomorski, Drawsko Pom. Stanowi ona uzupełnienie i rozwinięcie istniejących już wcześniej tras projektu „Turystyki Mobilnej”. Została oddana do użytku w dniu 1 kwietnia w czasie realizacji drugiego etapu WKKW 2016 (1-3.04.2016), kiedy to w dobrosławskim „Rancho w dolinie” nad jeziorem Siecino spotkała się grupa użytkowników samochodów kempingowych i terenowych. Do dyspozycji (wędrownej) uczestników były wszystkie istniejące dotychczas trasy caravaningowe oraz off-road’owe. Przygotowano również testowo kilkadziesiąt kilometrów nowej trasy caravaningowej, która w najbliższym czasie zostanie rozwinięta do pętli drawskiej (trzeciej obwodnicy szlaków caravaningowych). Oprócz możliwości korzystania z tras, w „pakiecie” uczestnicy otrzymali doskonałą słoneczną pogodę, atrakcje 16 Południka oraz atrakcje strefy kibica odbywającego się właśnie rajdu Baja Drawsko.
                Drugiego kwietnia ratownik medyczny zapoznał uczestników spotkania z kilkoma aspektami pomocy medycznej z uwzględnieniem specyfiki caravaningu jak i off-roadu. Poruszane tematy to: apteczka wyprawowa, pierwsza pomoc medyczna, postępowanie w czasie wydłużonego czasu oczekiwania na pomoc zewnętrzną, bezpieczeństwo ratowników i na koniec możliwość ćwiczeń z fantomami.
                Wszelkie atrakcje spotkania (poza noclegami) były dostępne dla uczestników darmowo. Inspiracją do organizacji spotkania „podróżników kołowych” stał się  złocieniecki festiwal turystyczny „16 Południk”. Mamy nadzieję, że spotkania takie staną się kolejną cykliczną imprezą turystyczną realizowaną w naszym regionie.
Organizatorzy:
Drawskie Stowarzyszenia: Land Rover Club PL (ratownictwo) oraz Klub Aktywny.
Wsparcie realizacji:  Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona