Wygrali na zdrowie!
11-04-2016

Wygrali na zdrowie!

Data wydarzenia: 11-04-2016

IX Powiatowa Olimpiada Zdrowia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Drawskiego odbyła się 8 kwietnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim. Zwyciężyła drużyna drawskiego ZSP.

Uczestnikom Olimpiady nagrody wręczyli Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz oraz Elżbieta Motyl, Przewodnicząca Jury.
Organizatorami olimpiady byli: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.
W wydarzeniu wzięło udział pięć szkół ponadgimnazjalnych z powiatu: ZSP w Czaplinku, ZSP w Drawsku Pomorskim, ZSP w Kaliszu Pomorskim, ZSPw Złocieńcu oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku.Czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne szkoły zostały wyłonione w eliminacjach szkolnych.
W części teoretycznej uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań, po czym przystąpili do części praktycznej, która została przygotowana przez strażaków z drawskiej  Komendy PSP. Przedstawiciele drużyn byli całkowicie zaskakiwani sytuacją zagrożenia życia bądź wypadku, zaaranżowaną na potrzeby konkursu przez pozorantów. I tu musieli wykazać się nie tylko swoją wiedzą, ale również umiejętnościami.

Na podstawie uzyskanych punktów Jury ustaliło kolejność miejsc w finale IX Powiatowej Olimpiady Zdrowia:
  • ·         I miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim
  • ·         II miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim
  • ·         III miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku
  • ·         IV miejsce –  drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu
  • ·         V miejsce – drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc i udział w Olimpiadzie Andrzejowi Podolakowi, Piotrowi Kołodziejowi, Mateuszowi Waszczykowi i  Michałowi Walkiewiczowi – strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.