Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W świecie przygód Mikołajka
14-04-2016

W świecie przygód Mikołajka

Data wydarzenia: 14-04-2016

W Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu po raz pierwszy odbył się Powiatowy Konkurs Literacki ,,W świecie przygód Mikołajka”. 6 kwietnia w zmaganiach wzięły udział trzyosobowe drużyny ze szkół w Kaliszu Pomorskim, Wierzchowie i dwóch szkół złocienieckich: SP 1 i SP3. Ta ostatnia wygrała.

Uczniowie odpowiadali na pytania przygotowane przez panie z Biblioteki Garnizonowej w Złocieńcu: Lillę Paszkowską i Małgorzatę Olesińską, które od wielu lat współpracują z placówką przy organizacji konkursów literackich. Test dotyczył  treści serii książek o przygodach Mikołajka, autorstwa J.J. Sempe i R. Gościnnego. Drużyny miały też okazję zaprezentować swoje talenty aktorskie odgrywając scenki na podstawie wybranych, najzabawniejszych ich zdaniem, opowiadań o przygodach Mikołajka. Razem z opiekunami drużyn i organizatorami, zmagania obserwował Wicestarosta Drawski Jacek Kozłowski.
Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością książek. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu. Drugie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu, trzecie zajęła trójka ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie, a czwarte - ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców SP3, Starosta Drawski oraz Burmistrz Złocieńca. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i miłą atmosferę!
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona