Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Tajemnice dla przedsiębiorczych
15-04-2016

Tajemnice dla przedsiębiorczych

Data wydarzenia: 15-04-2016

JEZIORO TAJEMNIC. Dwunastego kwietnia br. przedsiębiorcy szeroko rozumianej branży turystycznej spotkali się ze Starostą Drawskim Stanisławem Kuczyńskim w sprawie udziału w Akcji Eksploracyjno – Historycznej Jezioro Tajemnic

- Chcemy, aby przedsiębiorcy korzystali z logo „Jeziora Tajemnic”. Za darmo – podkreślił na wstępie Starosta. – Nie mamy nic przeciwko temu, aby na bazie Akcji Eksploracyjno – Historycznej powstała lokalna marka, która będzie rozpoznawalna w całej Polsce.
Korzystanie z logo jest całkowicie bezpłatne. Zgody udziela Starosta po złożeniu prostego wniosku, którego wzór dostępny jest na stronie internetowej tej Akcji. W trakcie ożywionej dyskusji padło kilka pomysłów na wykorzystanie symbolu, m.in. w produkcji różnego rodzaju gadżetów, od breloków, przez czapeczki i ubrania, do propozycji kulinarnych w menu restauracji, nawiązujących nazwą do akcji (np. pizza „Jezioro Tajemnic”). Po złożeniu wniosku i uzyskaniu zgody, logo można pobrać z tej samej zakładki na stronie internetowej jeziorotajemnic.pl.
Starosta wskazał, że podjęcie takich inicjatyw będzie opisywane na stronie projektu, łącznie z uruchomieniem specjalnej podstrony z linkami do sklepów internetowych sprzedających produkty związane z akcją. Zaprezentował także jeden z pierwszych wyrobów ze znakiem rozpoznawczym akcji – czapeczkę.
Kolejnym tematem rozmów było także wyjaśnienie istoty sponsoringu Nagrody Głównej (za odnalezienie i wydobycie historycznego okrętu podwodnego z jeziora Drawsko). Szczegóły opisane są również na stronie www projektu. Jeden z obecnych biznesmenów złożył także wstępną deklarację w tej sprawie.
Istotnym punktem spotkania było także omówienie idei innej akcji Powiatu Drawskiego – „Maj z rabatem”. W tej materii padło wiele interesujących przemyśleń ze strony przedsiębiorców. Informacje na temat akcji, a także lista podmiotów w niej uczestniczących dostępne są na stronie internetowej powiatu, w zakładce „Turystyka”: http://www.powiatdrawski.pl/turystyka/maj-z-rabatem/
Na spotkaniu uczestniczyli: Jacek Kozłowski (Wicestarosta), Jacek Brzozowski (Sekretarz Powiatu), Zygmunt Danielewski (Gospodarstwo Agroturystyczne Rzepowo), Paweł Nowacki (Studio Grafiki 3D World), Bartłomiej Lenart (Studio Fotograficzno – Filmowe Lenart Fotografia), Maciej Lorenc (LGD Partnerstwo Drawy), Ryszard Swęd (Stary Drahim, LOT Czaplinek), Waldemar Rogal (Powiatowa Gazeta Drawska), Robert Patrzyński (Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku - współorganizator Akcji), Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Agnieszka Brzeźniakiewicz, Podinspektor tego Wydziału Karolina Podolska, Adam Andziak (Hotelu „Pałac Siemczyno” nad zatoką Henrykowską), Bogdan Andziak (Henrykowski Stowarzyszenie w Siemczynie), Radosław Nagórski (Ośrodek Wypoczynkowy „Kusy Dwór”), Tomasz Jasyk („Hornet”, „Magazyn Drawski”) i Rafał Strajh (firma „Lubiekajaki.pl”).
Czekamy na zgłoszenia wszelkich inicjatyw związanych z Akcją!

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona