Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

 Bezpieczna szkoła w Światowym Dniu Zdrowia
18-04-2016

Bezpieczna szkoła w Światowym Dniu Zdrowia

Data wydarzenia: 18-04-2016

Jak aktywnie spędzić Światowy Dzień Zdrowia? Uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim znaleźli na to sposób.

W dniu 7 kwietnia 2016 r. uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieli szansę praktycznie przećwiczyć techniki ratownictwa na fantomach i posłuchać prezentacji na temat zdarzeń drogowych oraz tlenku węgla. Takie zajęcia nie byłyby możliwe, gdyby nie współpraca z Grupą Medyczną z Drawska Pomorskiego pod przewodnictwem Michała Walkiewicza.
Warto dodać, że tematy dotyczące pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa stają się coraz bardziej popularne. W dzisiejszych czasach nietrudno o nieszczęście, a my powinniśmy wiedzieć jak zareagować, dlatego takie zajęcia to idealny sposób na przypomnienie, bądź nauczenie się podstaw udzielania pierwszej pomocy. Przypomnijmy, że zgodnie art. 162 § 1 k.k., „kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.
Młodzieżowym koordynatorem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ZSP w Kaliszu Pomorskim jest uczeń klasy 3c Michał Banaszak. Michał systematycznie bierze udział w akcjach, gdzie istnieje bezpośrednie zagrożenie życia, ponieważ w weekendy i w czasie wolnym od lekcji pracuje w Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgorzynie. Reprezentuje również kaliskie Liceum w wielu konkursach na szczeblach powiatowych i ogólnopolskich.
Dziękujemy Michałowi za tak bohaterską i godną naśladowania postawę oraz za zorganizowanie warsztatów dla całej społeczności szkolnej.
 

 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona