Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Zajęcia z profilaktyki uzależnień „Wolni od nałogów”
19-04-2016

Zajęcia z profilaktyki uzależnień „Wolni od nałogów”

Data wydarzenia: 19-04-2016

14 kwietnia 2016 roku w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim dla uczniów klas trzecich na zaproszenie nauczyciela PCKZiU Beaty Kucharczyk zorganizowane zostały zajęcia z profilaktyki uzależnień „Wolni od nałogów”.

Zajęcia w formie warsztatów poprowadziła Wioleta Kubik – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim. Uczniowie poznali zagrożenia, jakie ze sobą niosą używki, omówione zostały powody sięgania po nie, skutki ich przyjmowania – zarówno zdrowotne, społeczne, jak i prawne oraz działania tzw. pułapki uzależnienia. Ponadto podczas zajęć uczniowie zapoznali się z problematyką uzależnień od internetu. Zajęcia  pogłębiły  wiedzę młodzieży  na temat faktów i mitów działania substancji uzależniających, wyjaśniały co to jest uzależnienie, jak działa jego mechanizm i do czego doprowadza. Celem spotkania było dostarczenie jak najszerszej wiedzy na temat działania substancji psychoaktywnych oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z ich używania.  Wspólnie starano się odpowiedzieć na pytania, które najczęściej nurtują młodych ludzi np. dlaczego sięgamy po narkotyki, dopalacze, dlaczego się uzależniamy, od kiedy jest się uzależnionym?
Powyższe ćwiczenia miały na celu nie tylko przekazanie wiedzy o uzależnieniach i trudnościach młodych ludzi w podejmowaniu decyzji. Rozwijały także umiejętności rozumienia siebie, własnych uczuć i uczyły ich wyrażania. Uczniowie mieli okazję do rozmawiania o wartościach, zastanawiali się także nad umiejętnością organizowania czasu.

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona