Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Już 25 tysięcy za „U-Boota”!
20-04-2016

Już 25 tysięcy za „U-Boota”!

Data wydarzenia: 20-04-2016

JEZIORO TAJEMNIC. Mariusz Kurowski w imieniu firmy ECN – Systemy Nurkowe z Drawska Pomorskiego podpisał porozumienie o współpracy z Powiatem Drawskim w ramach Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Firma nie tylko podniosła pulę nagrody za wydobycie i przekazanie Starostwu Powiatowemu wraku historycznego okrętu podwodnego o kolejne 5 tys. zł, ale także ufundowała skafander nurkowy, który będzie nagrodą za najlepszą nadesłaną relację z nurkowania na wrakach z jeziora Drawsko.

Podpisanie porozumienia odbyło się 15 kwietnia br. w siedzibie firmy ECN Systemy Nurkowe w Drawsku Pomorskim przy ul. Sobieskiego 6. Wydarzeniu towarzyszyła m.in. kamera Telewizji Polskiej, która zbiera materiały do ogólnopolskiego reportażu na temat Akcji. Reportaż ma zostać wyemitowany 14 maja br. w TVP 3.
Nagroda rzeczowa w postaci profesjonalnego kostiumu nurkowego ma wartość ok. 5,5 tys. zł. Będzie to bardzo atrakcyjny laur za najlepszą nadesłaną przez osobę indywidualną relację z nurkowania na jakichkolwiek wrakach (łodziach, jachtach lub innych) spoczywających na dnie jeziora Drawsko. Relacja obejmować ma zarówno tekst, jak i dokumentację fotograficzną lub filmową, wraz z podaniem przybliżonych współrzędnych wraków. Konkurs zostanie niebawem ogłoszony i potrwa do końca listopada 2016 r., po czym nastąpi uroczyste wręczenie nagrody. Kostium nurkowy zostanie dopasowany do osoby zwycięzcy, w zależności czy będzie to kobieta, czy mężczyzna.
Po co Starostwu namiary na wraki?
- To nie tylko wspólne odkrywanie tajemnic potężnego jeziora Drawsko – tłumaczy Starosta Stanisław Kuczyński. - Współrzędne są nam potrzebne do opracowania mapy wraków. Ta, będzie przydatna zarówno ze względów bezpieczeństwa, ale także jako nowy produkt turystyczny. Nie wszyscy muszą latać nad Morze Czerwone, by ponurkować na wrakach. Jezioro Drawsko jest bardziej pasjonujące, bo tak naprawdę – ciągle nieodkryte.
Przyszła konkursowa nagroda - suchy skafander firmy Bare, model Trilam Tech Dry ufundowany przez drawską firmę ECN Systemy Nurkowe wykonany jest z ekskluzywnego trójwarstwowego trylaminatu. Specjalnie zaprojektowany teleskop połączony z pasem krocznym i systemem szelek daje nam idealne dopasowanie i doskonały komfort pod wodą. Suche skafandry BARE są legendarne z powodu ich wytrzymałości i długowieczności. Ponadto BARE oferuje 30 letnią  gwarancję na łączenia w swoich suchych skafandrach oraz dwa lata na materiał.  
 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona