Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

W ZSP w Czaplinku jak na Uniwersytecie
20-04-2016

W ZSP w Czaplinku jak na Uniwersytecie

Data wydarzenia: 20-04-2016

15 kwietnia 2016r. została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku. W szkole będą klasy akademickie.

Inaugurując nawiązanie współpracy, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku zostali zaproszeni na dwa wykłady na temat chrztu Polski w Instytucie Historii UAM: „Wokół przyczyn, daty i miejsca chrztu Mieszka I - pomiędzy źródłami a opiniami historyków”, poprowadzonym przez prof. dr hab. Józefa Dobosza oraz „Thietmar i Gall o chrzcie Mieszka. Kto ma rację?” autorstwa prof. dr hab. Edwarda Skibińskiego.
W trakcie trwania wykładów podpisano porozumienie pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu reprezentowanym przez Prorektora prof. dra hab. Zbigniewa Pilarczyka, a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku, reprezentowanym przez Dyrektora Roberta Patrzyńskiego. Porozumienie zostało podpisane w obecności prof. dra hab. Józefa Dobosza, dra hab. Danuty Konieczka-Śliwińskiej oraz dra Piotra Pokory.
Umowa przewiduje m. in.:
a)      utworzenie klas akademickich;
b)      korzystania z bezpłatnej opieki merytorycznej pracowników UAM;
c)      uczestniczenia w bezpłatnych wykładach programowych organizowanych przez Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Poznaniu oraz w wykładach prowadzonych przez Instytut Historii;
d)     uczestniczenia w konwersatoriach naukowych;
e)      pierwszeństwa w uczestnictwie w bezpłatnych warsztatach „Powtórka przed…”;
f)       udział w pracach studenckich kół naukowych;
g)      korzystanie z czytelni Biblioteki Wydziału Historycznego;
h)      udział we wspólnych projektach.
 
Nawiązanie współpracy umożliwi uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych kształcenie się na poziomie uniwersyteckim. UAM, to jedna z najlepszych uczelni w Polsce. Od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce uczelni wyższych, reprezentujących europejski poziom kształcenia i prowadzonych badań naukowych.

 

 

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona