Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Syrena z jeziora Drawsko istnieje naprawdę!
22-04-2016

Syrena z jeziora Drawsko istnieje naprawdę!

Data wydarzenia: 22-04-2016

JEZIORO TAJEMNIC. Legendarna drawska syrena nazywa się Aleksandra Kraska. II Wice Miss Polski Pomorza Środkowego została właśnie Twarzą Akcji „Jezioro Tajemnic”.

Aleksandra zdobyła tytuł 15 stycznia 2016 roku. Ma 19 lat, jest studentką I roku kierunku Kosmetologii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. To mieszkanka Czarnego Wielkiego w gm. Czaplinek, tak więc była reprezentantką Powiatu Drawskiego.

Zapewne Miss Kraskę zobaczymy przy okazji wręczania różnorodnych nagród w konkursach związanych z „Jeziorem Tajemnic” oraz przy innych okazjach. Specjalnie dla fanów akcji będą także niespodzianki na stronie internetowej www.jeziorotajemnic.pl w kategorii Zostań odkrywcą / Tapety na komputer.

Wywiad z Miss zamieścił Głos Koszaliński, jeden z Patronów Medialnych Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Możecie go przeczytać tutaj:

http://www.gk24.pl/wiadomosci/drawsko-pomorskie/art/9422124,aleksandra-kraska-udzial-w-wyborach-miss-dodal-mi-pewnosci-siebie,id,t.html  

Fot.: Tomasz Jasyk, Magazyn Drawski

Legendy o syrenach z jeziora Drawsko: http://www.dsi.net.pl/wszystkie-wiadomosci/item/905-legendarne-wyspy-na-jeziorze-drawskim

 

Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona