Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

Powstała galeria
25-04-2016

Powstała galeria

Data wydarzenia: 25-04-2016

Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie w celu wzbogacenia i uatrakcyjnienia oferty kulturalnej Zespołu Pałacowo - Folwarcznego w Siemczynie wprowadziło kolejną formę możliwości obcowania ze sztuką, jaką jest popularyzacja sztuk plastycznych. Galeria malarstwa powstała także dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Zarząd Powiatu Drawskiego.

Prezes Stowarzyszenia Zdzisław Andziak udostępnił pomieszczenia, Grupa art4art oraz właściciele obiektu pałacowego podjęli decyzję o utworzeniu Galerii malarstwa. Podstawowym celem działalności Galerii jest prezentacja, propagowanie i udostępnianie szerszemu gronu odbiorców twórczości artystów środowiska drawskiego, upowszechnienie i promowanie sztuki poprzez działalność wystawienniczą, edukacyjną i wydawniczą skierowaną do osób dorosłych, dzieci i młodzieży.
Grupę art4art stanowią artyści plastycy: Jadwiga Adrianowska, Ewa Kamińska –Mikołajczyk, Maria Łapuć i Jerzy Łapuć.
W dniu 16 kwietnia w przestrzennej sali w części folwarcznej zespołu pałacowego odbyła się uroczystość otwarcia Galerii i wernisaż wystawy prac Grupy art4art. Otwarcia Galerii dokonał Wiceprezes Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie Bogdan Andziak. Grupę artystów przedstawiła Prezes Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej Oddział Koszalin artysta plastyk Krystyna Wojtas.
Galeria powstała z potrzeby wspierania rozwoju kultury i sztuki w naszym regionie. Promuje, upowszechnia i uczy odbiorców świeżego spojrzenia na sztukę, a także pozwala na systematyczne rozszerzanie świadomości i wrażliwości społeczeństwa na piękno przekazane w twórczości lokalnych artystów.
Organizatorzy dziękują Zarządowi Powiatu Drawskiego za wsparcie w ramach otwartego konkursu ofert w zakresie dofinansowania wyposażenia pomieszczenia w niezbędny sprzęt ekspozycyjny w Galerii.
- Szczególne podziękowania kierujemy do Wicestarosty Powiatu Drawskiego Jacka Kozłowskiego, Burmistrza Złocieńca Krzysztofa Zacharzewskiego, Zarządu ZPARP Oddział Koszalin, do Stanisława Gruszewskiego i zespołu „Pod kilem” którzy umilali wieczór klimatyczną muzyką, do przyjaciół i znajomych, za to że byli z nami w tym miejscu i w tym czasie – mówi Jadwiga Adrianowska.
 
Powrót
Związek Powiatów Polskich
Edukacja
ikona
Newsletter

Ikona Newsletter

Zdrowie i opieka społeczna
Ikona
Wnioski
i druki
Ikona dokumenty
Projekty i inwestycje
Ikona drzewko w dłoni
Wsparcie
dla firm w ramach tarczy
Ikona
Transport Publiczny/Transport na życznie
Ikona